Menu Dodaj ogłoszenie

Skompletuj dokumentację 

 

 

Zanim jeszcze wystawisz w internecie ofertę sprzedaży, skompletuj niezbędną dokumentację. Jeśli bowiem okaże się, że szczęście Ci sprzyja i pierwszy oglądający będzie chciał kupić nieruchomość, musisz być przygotowany na dopełnienie wszystkich formalności.

Niezbędne będą:

 

 

Przeanalizuj rynek

 

 

Dobre przygotowanie jest podstawą udanych działań. Dlatego jeżeli nie korzystasz z usług doświadczonego pośrednika, który zazwyczaj najlepiej zna ceny, realia i specyfikę lokalnego rynku, musisz tę pracę domową odrobić samodzielnie. Przejrzyj, jak wyglądają oferty w Twojej lokalizacji. Taki research pomoże Ci ustalić dwie ważne podczas sprzedaży rzeczy.

Po pierwsze, za ile wystawisz nieruchomość. Zbyt wysoka cena spowoduje, iż Ci, którzy będą zainteresowani, nie podejmą nawet próby negocjacji. Dobrze ustalona cena jest o tyle istotna, iż w początkowym okresie „życia ogłoszenia” zyskuje ono największe zainteresowanie. Jeżeli pomylisz się z ceną na tym etapie, możesz zniechęcić wielu poszukujących, którzy byliby zainteresowani nieruchomością.

 

Przeanalizuj rynek. Zbyt wysoka cena spowoduje, iż Ci, którzy będą zainteresowani, nie podejmą nawet próby negocjacji.

 

 

 

Przyjrzyj się różnym nieruchomościom również po to, aby umieć przed kupującym wykazać zalety Twojej, a w razie czego odpowiedzieć też na wskazane przez kupującego wady na tle innych podobnych mieszkań na rynku.

 

 

Dobre zdjęcia

 

 

Nawet najpiękniejsza nieruchomość może stracić swój urok, gdy ukaże się je na nieestetycznych i prześwietlonych zdjęciach. Nie ma co się oszukiwać, pierwsze wrażenie ma znaczenie w każdej dziedzinie życia. Potencjalny kupiec widząc ładne fotografie, znacznie chętniej zajrzy do ogłoszenia i zapozna się z ofertą. Warto przed zrobieniem zdjęć uporządkować i wysprzątać każdy zakamarek. Aparat bywa na tyle bezlitosny, że każdy szczegół może zadecydować o efekcie końcowym.

 

 

Publikacja ogłoszenia 

 

 

Dodanie ogłoszenia na jak największą liczbę portali zwiększy szansę na znalezienie potencjalnego kupca. W celu przyśpieszenia całego procesu portal dobrzesprzedam.pl umożliwia publikację z jednego miejsca na ponad 50 portali.

 

 

 

Dodaj ogłoszenie

 

 

Nasi partnerzy

        

 

 

Dodaj ogłoszenie